Konkurs zakończony: 2 płyty "Reportaż" Barta

Laureaci konkursu

  • Filip G.
  • Piotr J.

Pytanie

Co Twoim zdaniem jest najciekawszą cechą hip-hopu jako gatunku muzycznego? Nagrodzimy najbardziej interesujące odpowiedzi.

Nagrodzone wypowiedzi

  • Pod względem muzycznym najciekawszą cechą rapu (hip hop jest kulturą, rap to muzyka) jest korzystanie z każdego rodzaju muzyki w poszukiwaniu wymarzonego sampla. Możemy korzystać z rocka, jazza, reggea czy muzyki klasycznej, aby stworzyć klimatyczny i niepowtarzalny podkład muzyczny (tzw. "beat"). Często biorą jedyni dobry dźwięk z jakiejś paskudnej piosenki i tworzą z niego kompletnie coś nowego. Z kolei ze strony lirycznej, najciekawszą rzeczą w rapie jest forma ekspresji własnych spostrzeżeń. Jest to szcera, autentyczna i oryginalna forma (autorzy w większości piszą swoje teksty), która trafia do bardzo szerokiego grona, ponieważ problemy brzmią znajomo.

    Piotr J. 2018-04-17 11:10:35

  • Według mnie najciekawszą cechą jest otwartość tego gatunku. Hip-Hop jest bardzo uniwersalny i szeroko dostępny dla każego. DJ Afrika Bambaataa wprowadził pojęcie czterech filarów hip-hopu, którymi są Rap, DJ-ing, B-Boying i Graffiti. Nie każdy musi rapować. Można znaleźć swoją zajawkę i tym samym należeć do kultury hip-hop. Każdy może znaleźć coś dla siebie. Myślę, że właśnie to sprawia, że ten gatunek jest tak powszechny.

    Filip G. 2018-04-17 12:43:17

Zobacz wszystkie przesłane odpowiedzi Wszystkie wypowiedzi (6)

Powrót

Nagrody będą do odebrania w naszej siedzibie w Gdańsku Głównym na ul. Wały Piastowskie 1, biurowiec "Zieleniak", 10p. od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00

pytanie otwarte

zakończony 18.04

2 płyty "Reportaż" Barta

Rozdaliśmy

2 nagrody
Zobacz wszystkie konkursy