Konkurs

2 płyty "Reportaż" Barta

Artykuł: Bart: Chcę zrobić najlepszą rzecz, na jaką mnie stać

Konkurs zakończony

2

nagrody

Pytanie

Co Twoim zdaniem jest najciekawszą cechą hip-hopu jako gatunku muzycznego? Nagrodzimy najbardziej interesujące odpowiedzi.

Lista zwycięzców

  • Filip G.
  • Piotr J.

Nagrodzone wypowiedzi

Pod względem muzycznym najciekawszą cechą rapu (hip hop jest kulturą, rap to muzyka) jest korzystanie z każdego rodzaju muzyki w poszukiwaniu wymarzonego sampla. Możemy korzystać z rocka, jazza, reggea czy muzyki klasycznej, aby stworzyć klimatyczny i niepowtarzalny podkład muzyczny (tzw. "beat"). Często biorą jedyni dobry dźwięk z jakiejś paskudnej piosenki i tworzą z niego kompletnie coś nowego. Z kolei ze strony lirycznej, najciekawszą rzeczą w rapie jest forma ekspresji własnych spostrzeżeń. Jest to szcera, autentyczna i oryginalna forma (autorzy w większości piszą swoje teksty), która trafia do bardzo szerokiego grona, ponieważ problemy brzmią znajomo.

Piotr J.

2018-04-17 11:10:35

Według mnie najciekawszą cechą jest otwartość tego gatunku. Hip-Hop jest bardzo uniwersalny i szeroko dostępny dla każego. DJ Afrika Bambaataa wprowadził pojęcie czterech filarów hip-hopu, którymi są Rap, DJ-ing, B-Boying i Graffiti. Nie każdy musi rapować. Można znaleźć swoją zajawkę i tym samym należeć do kultury hip-hop. Każdy może znaleźć coś dla siebie. Myślę, że właśnie to sprawia, że ten gatunek jest tak powszechny.

Filip G.

2018-04-17 12:43:17

Wszystkie wypowiedzi (6)