Konkurs zakończony: Restaurant Week: 3 kody do dwuosobowej rezerwacji

Laureaci konkursu

 • Maciej P.
 • Joanna T.
 • Dorota B.

Pytanie

Gdybyś mógł/mogła wybrać się w podróż kulinarną do dowolnego kraju/regionu/miasta to gdzie by to było? Uzasadnij kreatywnie. Nagrodzimy najciekawsze odpowiedzi.

Nagrodzone wypowiedzi

 • Pamiętam, że babcia lubiła sobie pogadać, gdy gotowała pierogi. Pewnego razu powiedziała mi: „Wnusiu, pamiętaj o Lwowie. Pamiętaj i nie bój się tam wracać”. Po latach zrozumiałem, że mówiła też o naszych ukochanych rodzinnych smakach. To była jej podpowiedź, skąd się wywodzą i gdzie ich szukać. Marzy mi się podróż do Lwowa. Chciałbym przypomnieć sobie te smaki, poznać jeszcze bliżej i zabrać za sobą. W pierwszej kolejności odwiedziłbym chyba wszystkie pierogarnie, jakie udałoby mi się znaleźć. Może któraś z nich sprawiłaby, że znowu poczułbym się jak ten mały chłopiec, rozradowany od ucha do ucha, bo w końcu dostał swoje ulubione danie. W końcu - po prawie dwudziestu latach czekania :)

  Maciej P. 2018-10-16 09:42:47

 • Przyznać się teraz nieskromnie muszę, Że często dla jedzenia w podróż wyruszam. Pad thai w Bangkoku, królik w Valletcie, Owoce morza i pizza w Trieście. Gdzieś w Barcelonie pyszna paella, Na wsi w Toskanii mozzarella. Jesli ser owczy to Zakopane, Ale... Najlepiej smakuje u Mamy. Tutaj, w Trójmieście, nigdzie daleko Najlepsze śledzie i polskie mleko. W lecie króluje kaszubska truskawka, Jesienią na grzyby i dynie zajawka. Ruchanki, choć zawstydzają nazwą, Dla podniebienia są czystą ambrozją. Więc nie szukajmy i nie błądźmy, Tylko do stołu na Kaszubach siądźmy :)

  Joanna T. 2018-10-16 08:43:57

 • Moja podróż kulinarna odbyłaby się do Francji. Już na samym poczatku wsiadłabym do autobusu do QUICHE LORRAINE. Za oknem widać by było piękne zielone pola. Po mniej wiecej 14 km trasy w miejscowości OMLETTE DU FROMAGE oczekiwalby mnie statek o przepiękniej nazwie MOULES. Wsrod fal i spiewu mew , napisałabym o swojej podróży w liście, ktory wyslalabym do rodziny, w malym porcie CREME BRULEE. Zaraz po morskiej podrozy wyruszylabym podmiejska koleja przewoznika PAIN PERDU, ktory wiozlby mnie az do ROQUEFORT. Tam zatrzymalabym sie w Hoteliku SOUPE À L'OIGNON. Gdzie po ciezkim dniu , spragniona napiłabym sie CHATEAU PETRUS. Zasnelabym marząc o kolejnej wyprawie....

  Dorota B. 2018-10-15 22:17:02

Zobacz wszystkie przesłane odpowiedzi Wszystkie wypowiedzi (219)

Powrót

W przypadku wygranej prosimy o kontakt z redakcją.

Restaurant Week: 3 kody do dwuosobowej rezerwacji
pytanie otwarte

zakończony 16.10 15:00

Restaurant Week: 3 kody do dwuosobowej rezerwacji

Rozdaliśmy

3 nagrody
Zobacz wszystkie konkursy