Konkurs zakończony: 3 książki "Mewa na patyku"

Laureaci konkursu

 • Zofia N.
 • Piotr G.
 • Małgorzata K.

Pytanie

Gdybyś miał napisać książkę z Sopotem w tle, o czym by opowiadała? Przedstaw i uzasadnij swój pomysł.

Nagrodzone wypowiedzi

 • Moja ksiazka odpowiadałaby o polskiej bohemie artystycznej od lat 50. spotykającej się w Spatifie. Byłaby to mieszanka faktów, fikcji i plotek z domieszką sci-fi o światach równoległych-jako, że adres lokalu to Bohaterów Monte Cassino 54 opisalbym o portalu do legendarnego nowojorskiego klubu Studio 54.

  Piotr G. 2019-02-06 23:31:51

 • To byłaby historia dzieci, które w początkach lat 60 bawiły się na podwórkach i klatkach schodowych Sopotu. Takie zabawy są fascynujące. Dzieci chowają się, udają kogoś, znają okoliczne przejścia i zakamarki. Kłócą się z tymi, godzą z tamtymi. Świat dorosłych jest trochę obok. Może potem się rozjeżdżają, a potem czasem powracają. Dlaczego? Żeby uchwycić fakt podróżowania w czasie. Bo w dzieciństwie utrwala się wszystko. Pozdrawiam.

  Małgorzata K. 2019-02-06 20:17:52

 • Napisałabym o Sopocie przedwojennym, o tym jak żyło się w mieście bogatym w różne narodowości, wyznania i klasy. O tym, że można żyć w zgodzie z sąsiadem, który w domu mówi w innym języku, o małżeństwach ewangelicko-katolickich, o przyjaźniach chrześcijańsko-żydowskich, o całym tym świecie, który istniał, a dziś wydaje się niemożliwy. Chciałabym przypomnieć ludziom, lub przywrócić świadomość tego, że w różnorodności jest bogactwo i siła, że różnorodność inspiruje, że dzięki niej możemy szerzej rozwijać skrzydła.

  Zofia N. 2019-02-07 13:40:09

Zobacz wszystkie przesłane odpowiedzi Wszystkie wypowiedzi (32)

Powrót

Nagrody będą do odebrania w naszej siedzibie w Gdańsku Głównym na ul. Heweliusza 18. Bilety można odbrać od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00

3 książki "Mewa na patyku"
pytanie otwarte

zakończony 07.02 14:00

3 książki "Mewa na patyku"

Rozdaliśmy

3 nagrody
Zobacz wszystkie konkursy