Konkurs zakończony: 3 książki "50tka dookoła świata"

Laureaci konkursu

 • Adam U.
 • Bartosz J.
 • Anna M.

Pytanie

Który z najodleglejszych krajów na świecie, chiałbyś/chciałabyś odwiedzić? Uzasadnij swoją odpowiedź.

Nagrodzone wypowiedzi

 • Przez fakt, że są najdalej położone od Polski odwiedzenie Wysp Chatham na pewno byłoby ciekawe. Żyje tam tylko koło 600 osób, i ciekawym byłoby poznać osoby mieszkające we względnym odosobnieniu, zajmujące się głównie hodowlą owiec. Zwiedziłam już duży kawałek świata, łącznie z tak odległą kulturowo Azją, i zawsze z podróży pamięta się przede wszystkim ludzi, a nie miejsca, nawet jeśli zapierają dech w piersiach. Zatem odwiedzić najbardziej odległe miejsca, aby poznać jak najbardziej "odległych" Nam ludzi, żyjących tak bardzo inaczej, chciałabym najbardziej.

  Anna M. 2019-04-20 20:56:35

 • Butan - chciałbym zobaczyć kraj w którym rząd mierzy poziom szczęścia u swoich mieszkańców a nie dochód na mieszkańca...to marzenie mam zamiar spełnić jeszcze przed 40 czyli w ciągu 4 lat:)

  Bartosz J. 2019-04-20 21:38:02

 • Trudno jest wskazać jeden kraj, gdy nie podróżuje się dla konkretnego miejsca docelowego, lecz dla przygody która temu towarzyszy. Zawsze byłem zwolennikiem niezorganizowanych, dłuższych wycieczek na własną rękę. Dla osoby pracującej cały dzień przy komputerze, jest to swoista namiastka zaspokojenia zapisanych w nas genów dawnych przodków-podroznikow, gdzie każdy dzień przynosi nowe sytuacje, nowych ludzi i pozwala poznać od odmienne kultury przez doświadczanie. Z racji limitu znaków pozostaje mi uciąć wywód, i wskazać dla zgodności z pytaniem jeden kraj, Mongolię , motocyklem. Uwielbiam kraje niecywilizowane, ich otwartość i międzyludzkie więzi.

  Adam U. 2019-04-21 10:06:30

Zobacz wszystkie przesłane odpowiedzi Wszystkie wypowiedzi (54)

Powrót

Nagrody będą do odebrania w naszej siedzibie w Gdańsku Głównym na ul. Heweliusza 18. Bilety można odbrać od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00

3 książki "50tka dookoła świata"
pytanie otwarte

zakończony 21.04 14:00

3 książki "50tka dookoła świata"

Rozdaliśmy

3 nagrody
Zobacz wszystkie konkursy