Konkurs zakończony: 3 albumy "Rośliny wspólne"

Laureaci konkursu

 • Kacper P.
 • Patrycja Z.
 • Anna R.

Pytanie

Przekonaj nas w kreatywny sposób dlaczego książka "Rośliny wspólne" powinna trafić właśnie do Ciebie.

Nagrodzone wypowiedzi

 • Mam mieszkanie w nowym bloku na ostatnim, piatym piętrze. Często korzystam z hali garażowej, gdzie trzymam samochód. Zatem moja trasa "spaceru" po bloku jest zawsze taka sama, hala-winda-mieszkanie. Aż pewnego razu stwierdziłam, że w ramach wprowadzania zdrowych praktyk zaprzestanę korzystania z windy i zacznę chodzić po schodach. Pierwsze piętro i szok. Kwiaty. Drugie piętro, znowu szok. Trzecie. Czwarte. Wszędzie kwiaty. Na piątym nie było. Więc postanowiłam to zmienić i wystawiłam własny kwiatek. Teraz są wszędzie.

  Patrycja Z. 2019-06-21 22:33:40

 • Musze przebłagać ducha roślin za to co spotkało moje. Od roku mam miętę, rozmaryn i bazylię. Mięta do lemoniady, rozmaryn do mięsa, bazylia na kanapki. Miało być świeżo i praktycznie. Było. Do czasu gdy wyjechałem i ziołami zajmował się kto inny. Rozmaryn obskubany od dołu, na Boże Narodzenie powiesiłem na nim bombki, wyglądał jak choinka. Mięta uległa spaleniu, ktoś odpalił pod nią grzejnik, bazylię zjadły mszyce. Od tej pory kupiłem dwie przebłagalne palmy i bluszcz który rozpoczął ekspansje na całe okno. W pracy odkryłem drzewko pieniążek i teraz mam kilka sadzonek, na klatce skubnąłem odnóżkę bluszczu. Poluję jeszcze na aloes i żyworódkę. Dzięki książce dowiem się na czyjej klatce rosną.

  Kacper P. 2019-06-21 22:39:15

 • Ja i rośliny to historia bez happy endu. Kupiłam paprotkę: uschła, kupiłam sukulenty: przelałam. Dostałam na urodziny roślinę samoobsługową, odpowiednią dla najgorszych ogrodników: padła. Pogodziłam się więc z tym, że jedyne rośliny, które u mnie przeżyją to kurzojady: drzewka, które podobno zjadały kurz, bardzo popularne w latach 90., a gdy się zajrzało pod listki, było widać grubą warstwę kleju.. no i rośliny na zdjęciach. Ta książka to jedyna szansa na roślinę w moim życiu ;)

  Anna R. 2019-06-21 20:50:45

Zobacz wszystkie przesłane odpowiedzi Wszystkie wypowiedzi (32)

Powrót

Nagrody będą do odebrania w naszej siedzibie w Gdańsku Głównym na ul. Heweliusza 18. Bilety można odbrać od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00

3 albumy "Rośliny wspólne"
pytanie otwarte

zakończony 22.06 15:00

3 albumy "Rośliny wspólne"

Rozdaliśmy

3 nagrody
Zobacz wszystkie konkursy