Konkurs zakończony: Bilety na koncert Scorpions

Laureaci konkursu

 • Dominika K.
 • Marcin D.
 • Ola O.
 • Jarosław B.
 • Agnieszka M.
 • Krzysztof R.
 • Izabela P.
 • Jolanta M.
 • Waldemar D.
 • Daniel O.
 • Mateusz Ż.
 • Dorota B.
 • Szymon P.
 • Waldemar Ś.
 • Alicja M.
 • Magdalena P.

Pytanie

Gdyby Scorpions mieli nagrać piosenkę według Twojego pomysłu, jaki miałaby tytuł i o czym by opowiadała? Uzasadnij swoją odpowiedź.

Nagrodzone wypowiedzi

 • W 1990, osiem miesięcy po upadku Muru Berlińskiego, Waters zorganizował The Wall Live in Berlin. Mój brat spakował się i pojechał, przygód miał bez liku. Do dzisiaj wspominają to ze szwagrem, trochę ze śmiechem, trochę nostalgicznie. Waters przyjechał nie tylko z materiałem Floydów, grali tez inni i to właśnie Scorpions pierwsi wyszli na scenę. Jeżeli mieliby nagrać coś według mojego pomysłu, chciałbym żeby cofnęli się do tego momentu. Spojrzeli na pół miliona ludzi na Placu Poczdamskim, łącznie ze stojącymi tam, w tłumie, dzieciakami z Polski. A potem przypomnieli nam że to nadal działa i nadal można coś zmieniać. Wspólnie. "Returning tide" (skoro miał być tytuł)

  Marcin D. 2019-07-18 09:10:07

 • Sluchaj kolego, kompilacją wszystkiego musiałaby być ta piosenka by wielkość zespołu podkreślić po społu bo sława ich jest nad dziw wielka 'Wieczni' tytuł bym dała nawet sama śpiewała bo ich muzyka porusza Nawet młodzież docenia na koncerty zabiera i często przy piosenkach się wzrusza że wiatr zmian ich nie zmienił a każdy fan docenił i bez nich wręcz żyć nie może i kochać nie przestaje pod scena wystaje No dajcie bilety, poproooszę...

  Agnieszka M. 2019-07-18 00:55:01

 • Wind return (Powrót wiatru) To opowieść o wietrze i dorosłych już dzieciach. Wietrze, który zamiast unosić coraz wyżej to, nie pozwala zasnąć. Cóż, może zaproponuję teks na pierwszą zwrotkę: Znów zachodzi słońce, znów zapada mrok Natłok myśli w głowie, nie pewny krok Na usta moje ciśnie się pytanie, czy będę w stanie Jak człowiek żyć, czy w niepewności muszę cięgle tkwić Setki pytań dotyczących jutra, Przyszłości nie rozpatruję w skutkach bo ważniejsza dla mnie jest przyczyna I to co mnie przy ziemi trzyma.

  Krzysztof R. 2019-07-17 22:22:18

 • Tytuł ;Birth- narodziny ;. Chcialabym aby ta piosenka opowiadała o narodzinach.Narodzinach nie tylko nowego życia ale również nowego innego świata. Bo swiat po tych dwoch datach nigdy juz nie bedzie taki sami. Powiazalabym ta piosenkę z ważnymi dla mnie datami .7 lipca moimi urodzinami ,Ale rowniez zamachami w Londynie gdzie zostało zabitych 56 osób. I 11 września urodzinami mojej przyjaciółki I rowniez zamachem na World Trade Center w którym zginelo ok.3 tysięcy osób.Dwie ważne dla mnie daty.Daty w których narodziło się zycie A zarazem daty w których ktos to życie stracił. Bylaby to dla mnie taka symboliczna piosenka. Piosenka o narodzinach ,wielkiej przyjaźni i smutnej śmierci.

  Izabela P. 2019-07-17 21:05:27

 • Nazwa piosenki: we own the night. I byłaby na temat życia i przeżywania pięknych chwil, ponieważ świat jest jak ZOO(The zoo) i czasami czuję się wypalona(When the smoke is going down). Ludzie dają mi popalić, choć wszyscy żyjemy pod tym samym słońcem(Under the same sun). Jednak mam nadzieję, że nadejdzie w końcu wiatr zmian(Wind of change) i poczuję rytm miłości(Rythym of love). Bo ktoś ześle mi aniołów(Send me an angel), którzy mnie porwą jak huragan(Rock you like a hurricane) i razem rozpalimy niebo(We'll burn the sky). Dzięki nim przeżyję świetną noc w wielkim mieście(Big city nights), bo nikt jak oni(No one like you) są zawsze gdzieś(Always somewhere) w moim sercu(Here in my heart.

  Jolanta M. 2019-07-17 20:56:37

 • Mój tytuł to "widzieć świat "jestem osobą tracąc wzrok i chciałbym aby piosenka opowiadała ballada właściwie o tym jaki jest świat jak wygląda oczami ludzi niewidomych .Pewnie to nierealne ale tak mi się marzy

  Waldemar D. 2019-07-17 20:45:29

 • Gdybym mógł być pomysłodawcą jednej z piosenek, zatytułował bym ją " I thought", czyli "Myślałem". Tekst byłby napisany w pierwszej zwrotce z perspektywy chłopca, który w młodości był trudnym dzieckiem. Mimo tego, iż starał się nie przysparzać kłopotów swoim rodzicom, był głównym powodem, dla którego nie mogli w nocy spać. Piosenka byłaby swojego rodzaju rozliczeniem z przeszłością; aktem odwagi, by w dalszej jej części przyznać się jako dorosły mężczyzna do popełnionych błędów. Skąd taki pomysł? Wiem, że na świecie są miliony dzieci, które w pewnym momencie swego życia uświadamiają sobie, jak wiele przykrości sprawili swoim rodzicom. Wiem, gdyż jestem jednym z nich.

  Daniel O. 2019-07-17 20:37:55

 • TriCity Nights Inspirowane istniejącym hitem zespołu Scorpions (Big City Nights) mówi o najlepszej aglomeracji miejskiej na świecie, czyli Trójmieście. O nocnym życiu nad polskim bałtykiem. Sopocki "Monciak", Gdyński "Skwerek" i Gdańska Piwna to główni bohaterowie utworu o rozrywkowych częściach naszej małej ojczyzny!

  Mateusz Ż. 2019-07-17 15:40:47

 • "Nurses song" od Scorpions! Taki tytuł by ta piosenka miała, bo o ciężkiej pracy by opowiadała. O trudności codzienności oraz jej niezwykłości. O pomocnej dłoni wyciągniętej i ludzkiej twarzy uśmiechniętej. Wiarę w człowieka by przywracała i nikogo nie szykanowała. Dla ucha przyjemne brzmienie, a dla duszy ukojenie. Gitary akordy by wybrzmiewały i delikatne klawisze tez by swoje miejsce tam miały. Lekka nostalgia by nas nachodziła, jednak empatia by się rozbudziła.

  Dorota B. 2019-07-17 14:54:13

 • Marzy mi się piosenka: "Blissful afternoon". Byłaby to ballada, kontynuacja wielkiego "wind of change". Opowiadałby o tym, że po każdej burzy i każdym sztormie przychodzi czas na chwile spokoju. Na opłakanie tych, których minione konflikty zabrały i na moment doceniania błogiego spokoju i cieszenia się efektami własnego rozsądku i własnej pracy.

  Szymon P. 2019-07-17 14:20:30

 • Choć żaden ze mnie jest Klaus Meine Co tworzy od lat wciąż hity nadzwyczajne Pomysłów na piosenki mam w głowie wiele I jednym z nich się z Wami podzielę W "The Zoo" śpiewają o nowojorskich ulicach A jest pewne miasto co również zachwyca Gdzie zespół wkrótce wróci już po raz trzeci Gdzie muzyki ich słuchają dorośli i dzieci Co początek polskiemu rockowi niegdyś dało To miasto jest "One in a Million"-aż rzec by się chciało Chciałabym by wizyta w Mieście Wolności W twórczości zespołu mogła zagościć Piosenka ta miałaby z pewnością wiernego fana Przez którego na muzyce Scorpionsów zostałam wychowana O zabraniu go na koncert marzę szalenie i chciałabym móc powiedzieć - do zobaczenia w Ergo Arenie!

  Dominika K. 2019-07-18 10:39:06

 • "Equality", czyli równość - tak nazwałbym utwór, w którym Scorpionsi poruszyliby kwestię równości wszystkich ludzi, niezależnie od tego kim są, w co wierzą i jak żyją. Utwór traktowałby o tym, że słowna agresja wymierzona w innych jest czymś, co należy bezwzględnie potępić, a wszechobecny hejt i tzw. "mowa nienawiści", których przyczynami jest obecnie dosłownie wszystko - począwszy od wyglądu, przez orientację seksualną, poglądy polityczne, czy nawet preferowane sposoby spędzania wolnego czasu, pogłębiają podziały i powodują konflikty społeczne. A skoro w czasach zmian Scorpionsi stworzyli wybitny "Wind of change", utwór "Equality" wpasowałby się w specyfikę obecnych czasów.

  Waldemar Ś. 2019-07-17 12:52:34

 • Tytuł "Let me live". Byłaby to piosenka o pozytywnym znaczeniu, powstawaniu w ciężkich chwilach. Najpiękniejsze w niej byłoby to, że mogłaby ratować życie! Jak? W Ameryce powstała specjalna playlista, przy której wykonuje się resuscytację krążeniowo-oddechową. Utwory nadają tempo 100 uderzeń na minutę, co pozwala na rytmiczne uciskanie klatki piersiowej i wdechy w odpowiednim tempie. Należałoby taką nowo nagraną piosenkę puszczać w stacjach radiowych, by zwłaszcza kierowcy mogli wpoić sobie w krew jej śpiewną melodię i tempo. Wówczas chętniej udzielaliby pomocy na drodze.

  alicja M. 2019-07-17 12:50:56

 • "Dreams come true" tytuł piosenki inspirowanej prawdziwymi wydarzeniami z mojego życia:) Opowieść o tym jak 40 letnia kobieta wraz ze swoją rodziną spełnia swoje największe życiowe marzenie i przeprowadza się ze śląska nad morze....Zawsze chciała tu być, mieszkać i rozwijać się. Udało się... zmiany jakie w niej zaszły są cudowne. Rozkwitła i złapała wiatr w żagle. Teraz nic i nikt jej nie zatrzyma.... Warto wierzyć że marzenia się spełniają.

  Magdalena P. 2019-07-17 12:50:37

 • ''Rock You Like a Hurricane, Sopot version'' Its early morning, the sun comes out My SKM-train is still 40 min away My stomach is purring, it throat is dry So what is wrong with another Big Mac? Here I am Waiting for my SKM My body is aching, Ive been dancing too long I like to party, but am I too old for Sopot?! Soon I will be sitting comfortably on a train Just hope I wont miss my stop like last time Here I am Waiting for my SKM (come on, come on, baby) The SKM is coming, I have to go But wait, its so full, I cannot squeeze in! Not an inch of more space, no place for poor me Why did I not stay home last night Here I am Waiting for next SKM

  Ola O. 2019-07-18 09:00:48

 • Byłaby to Plastic bag - piosenka o plastiku, Którego wszędzie wokół jest w bród i bez liku. Który zabija zwierzęta i zanieczyszcza ziemię I choć bardzo chcę - sam tego nie zmienię. Potrzeba mi więc głosu Klausa, który zapowie zmiany, Inaczej ciężkich czasów jako ludzkość doczekamy. Zatem Scorpionsi - do dzieła! Zawalczmy z plastikiem, Bądźcie do zmiany naszym zapalnikiem.

  Jarosław B. 2019-07-18 07:40:40

Zobacz wszystkie przesłane odpowiedzi Wszystkie wypowiedzi (397)

Powrót

Nagrody będą do odebrania w naszej siedzibie w Gdańsku Głównym na ul. Heweliusza 18. Bilety można odbrać od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00

Bilety na koncert Scorpions
pytanie otwarte

zakończony 18.07 12:00

Bilety na koncert Scorpions

Rozdaliśmy

16 podwójnych zaproszeń
Zobacz wszystkie konkursy