Konkurs zakończony: 5 ksiażek "Żywność dla dzieci" Doktor Ani

Laureaci konkursu

 • Kamil T.
 • Ewelina D.
 • Agnieszka K.
 • Urszula P.
 • Szymon G.

Pytanie

Z jakimi smakami kojarzy Ci się Twoje dzieciństwo? Uzasadnij kreatywnie.

Nagrodzone wypowiedzi

 • Przeszłość mi na myśl wspomnienia podsuwa beztroskich, zabawnych i wspaniałych lat gdy za dzieciaka dziadków odwiedzałem na wsi spokojnej, zapomnianej przez świat. Zapach bułek z jagodami otulał cały pokój do nich ciepłe mleko prosto od krowy takie cuda o poranku mnie zawsze witały na samą myśl łza się kręci w oku. Z babcią maliny z krzaczków zrywałem na obiad makaron dziadek sam wyrabiał do tego mleko zsiadłe do polania Boże, jak ja to wszystko kochałem. Smaki dzieciństwa z tęsknotą wspominane tak jak dziadka czułe gesty i słowa z chęcią bym to jeszcze raz przeżył i zjadł pyszne, babcine śniadanie.

  Kamil T. 2019-09-22 11:51:26

 • Wychowałam się na wsi, więc mogłabym wymienić mnóstwo "typowych" smaków, jak np. Świeże owoce i warzywa prosto z drzewa/krzaka, pieczone w ogniu ziemniaki, chleb ze śmietaną i cukrem, mleko prosto od krowy itp. Ale przewrotnie powiem, że smakiem, który kojarzy mi się z dzieciństwem jest smak mleka z kartonu! Jakie było moje zdziwienie, że smakuje ono zupełnie inaczej niż to, które piję na co dzień! No i mi posmakowało, na co mój tata tylko pukał się w czoło... no i miałam taki "rarytas" tylko w trakcie pobytu u rodziny w mieście :D

  Ewelina D. 2019-09-22 08:18:25

 • Wspomnienia z dzieciństwa to głównie zapachy i smaki. Z żalem przyznaję, że nie do odtworzenia dziś. To skórka świeżego chrupiącego chleba z masłem i kakao w przedszkolu. To placki ziemniaczane z cukrem smażone w piątkowe wieczory, podawane w towarzystwie wieczorynkowych Muminków. To pomidory z krzaka, z ogródka dziadka, rwane potajemnie na wpół zielone. To babciny niedzielny rosół, ciekawe że w inny dzień tygodnia smakował zupełnie inaczej. To, o zgrozo, surówka z rzepy- przedszkolna trauma. I jeszcze truskawki gniecione z kwaśną śmietaną i cukrem. Mmm...Ciekawe co zapamiętają moje dzieci? :)

  Urszula P. 2019-09-21 22:32:53

 • Smak dzieciństwa kojarzy mi się z mieszanką doświadczeń, które poprzez całe dzieciństwo mi towarzyszyły. Metalowy mosiężny posmak osiedlowego trzepaka na którym paliło się głupa i lizało go w zimie. Ciężki i niesprawiedliwy smak pierwszych zawodów miłosnych oraz lekki i biszkoptowy smak pierwszej miłości, powodują, że wiemy więcej o sobie. Jest też gorycz porażki zamknięta w łzowych kapsułkach w momentach, gdy się o coś walczyło i przegrało. Z drugiej strony pamiętam również słodycz tych dni gdzie miałem wrażenie, że sięgam gwiazd. Szczypta zawodu gdy próbuje sie po raz kolejny. Całe dzieciństwo to bukiet smaków naszych wspomnień.

  Szymon G. 2019-09-21 19:50:36

 • Pierwsza myśl, która przychodzi mi do głowy to drożdżowe kluski na parze z jagodami mojej Mamy. Mimo tego, że Mama pracowała, a na półkach sklepowych po 1989 zaczęło pojawiać się coraz więcej dań gotowych zachęcających do " pójścia na skróty", Mama zawsze znalazła czas, żeby przygotować dla nas coś dobrego, domowego, z prostych, naturalnych skladnikow. Taką mamą chcę także być dla mojego Dzieciątka, które noszę pod sercem.

  Agnieszka K. 2019-09-22 07:14:13

Zobacz wszystkie przesłane odpowiedzi Wszystkie wypowiedzi (146)

Powrót

Nagrody będą do odebrania w naszej siedzibie w Gdańsku Głównym przy ul. Heweliusza 18 od poniedziałku do piątku w godzinach 8:30 - 16:30

5 ksiażek "Żywność dla dzieci" Doktor Ani
pytanie otwarte

zakończony 22.09 12:00

5 ksiażek "Żywność dla dzieci" Doktor Ani

Rozdaliśmy

5 nagród

Nadchodzące konkursy

Już za chwilę 1 konkurs

Zobacz wszystkie konkursy