Konkurs zakończony: 6 zestawów płyt

Laureaci konkursu

 • Jakub P.
 • Martyna Z.
 • Błażej L.
 • Przemysław C.
 • MARIUSZ G.
 • Dorota B.

Pytanie

W jaki sposób przekonałbyś bliską Ci osobę do muzyki, którą Ty uwielbiasz, a która nie jest w jej guście? Przedstaw swój pomysł.

Nagrodzone wypowiedzi

 • Tak się składa, że miałem okazję robić to już nie raz. Dobrze jest znać jakieś anegdotki z danego gatunku muzycznego, które można poprzedzić ciekawą historią powstawania danego utworu. To naprawdę potrafi wzbudzić zainteresowanie. Do tego w tle warto puścić żywe przykłady i wskazać na konkretne elementy w utworze charakterystyczne dla danego gatunku. Co do samego artykułu warto dodać, że dziś fachowo mówiąc duża część z nas słucha muzyki pasywnie jako tła do codziennych czynności. Prawdziwe słuchanie muzyki to te aktywne kiedy rozsiadamy się wygodnie i TYLKO słuchamy przenosząc się w wyobraźni na różne partie instrumentalne, skupiamy uwagę np. na sekcji basowej lub wokalnej.

  Jakub P. 2019-12-20 10:57:49

 • Jeśli jest to muzyka wykonawcy, który jest współczesny po prostu zabrałbym tę osobę na koncert, niekoniecznie w wykonaniu pierwowzoru, ale na przykład w zmienionych aranżacjach. Jeśli dajmy na to,osoba ta nie jest zwolennikiem mocnej muzyki, zawsze można zabrać ją na koncert, gdzie utwory podane są np. w symfonicznych lub jazzowych aranżacjach. Lub w drugą stronę- gardzącego "powagą" fanatyka hip-hopu zabrałbym na koncert Jimka, który przygotował symfoniczne wersję najbardziej znanych hip-hopowych numerów.

  Przemysław C. 2019-12-19 17:39:03

 • Dzień dobry, robię to codziennie z moim 12 letnim synem. W aucie mam na dysku ponad 300 piosenek i utworów z lat 2000 i starszych, łącznie z muzyką klasyczną. Na początku Maciej nie chciał tego słucha, ale powiedziałem mu,że kiedyś też były fajne piosenki - zaczęliśmy od legendy polskiego hip-hopu Kalibra 44 i Paktofoniki. Jak to mu się spodobało, wiedziałem, że dalej będzie już łatwo - że muzyka Taty też może być ciekawa i interesująca. I teraz wprowadzam do jego świadomości muzycznej różnych wykonawców - nie wszystko mu się podoba ale chociaż będzie miał pogląd w przyszłości jakie są rodzaje muzyki. Z drugiej strony ja też muszę słuchać jego wykonawców - działa to obie strony ;-)

  MARIUSZ G. 2019-12-19 16:35:08

 • A może by tak muzyczny wieczór? Częste spotkania ze znajomymi to zazwyczaj, spotkania przy grach planszowych. Czas to zmienić! Jesteśmy grupą znajomych, która ma różne upodobania muzyczne. Zorganizowałabym spotkanie, ale w innym wydaniu niż zawsze. Każdy wybrałby 3 piosenki, które znajdują się na jego plejliście lub muzyka które jest mu bliska i musiałby opowiedzieć dlaczego znajduje się w ulubionych. Często piosenki, które słuchamy, mają dla nas przesłanie w tekście lub przywołują wspomnienia, to jest tez dobry sposób na bliższe poznanie się. W sumie, to taki wieczór na pewno zorganizuje ! Jestem ciekawa co komu w duszy gra !

  Martyna Z. 2019-12-20 07:38:29

 • Jedną z rzeczy, którą bym zrobiła, to swoją ulubioną piosenkę takiej osobie puściła. Jeśli ta by się jej jednak nie spodobała, to z innej płyty bym jej coś zagrała. W ostateczności, gdyby i ta metoda nie podziała, to na karaoke bym ją zabrała a tam sama osobiście na scenie bym jej zaśpiewała i wtedy przy tej muzyce z wrażenia by oniemiała i się w tej muzyce zakochała!

  Dorota B. 2019-12-19 15:27:31

 • najważniejszy jest wspólny odsłuch muzyki przy kreatywnej zabawie kulinarnej. Np. robimy świąteczne muffiny!! każda ma być inna!! w tle playlista z opcja losowego odtwarzania (wymieszana "lajtowa" ONA i "rock'owy" JA). Na początek lajcik michael bubble mojej żony to na muffinie ląduje mleczna czekolada i żelkowe dodatki. kolejny utwór to Rogucki z ekipą - na muffine gorzka czekolada i troche dżemu z czarnej pożeczki. Itd itp. Świetny czas razem!!. przychodzi czas konsumpcji naszych kreatywności, też losowe odtwarzanie wymieszanej playlisty. zajadamy odpowiednie do muzy muffiny - jak myślisz ? Czy "lajtowa" ONA oprze się Rockowej muffinie ? Na pewno nie ;-)

  Błażej L. 2019-12-20 00:19:23

Zobacz wszystkie przesłane odpowiedzi Wszystkie wypowiedzi (121)

Powrót

Nagrody będą do odebrania w naszej siedzibie w Gdańsku Głównym przy ul. Heweliusza 18 od poniedziałku do piątku w godzinach 8:30 - 16:30

6 zestawów płyt
pytanie otwarte

zakończony 20.12 15:00

6 zestawów płyt

Rozdaliśmy

6 zaproszeń

Aktualne konkursy

Weź udział już teraz! 1 konkurs

Zobacz wszystkie konkursy