Konkurs zakończony: Bilety na koncert Korteza

Laureaci konkursu

 • Katarzyna G.
 • Karol M.
 • Marta L.

Pytanie

Który z utworów Korteza jest Twoim ulubionym? Uzasadnij odpowiedź

Nagrodzone wypowiedzi

 • Pamiętam gdy słuchałem Korteza jeszcze kiedy na YouTube miał lekko ponad tysiąc wyświetleń. Wysyłałem wtedy linki po znajomych, żeby posłuchali jakiego odkryłem ciekawego artystę ;) Nie spodziewałem się wtedy, że za parę lat liczba ta wzrośnie aż tak bardzo, gdzie obecnie każdy utwór ma miliony odtworzeń. Swego czasu lubiłem przesiadywać w barach, gdzie na okrągło słuchałem utworu Ćma barowa. Piosenka ta idealnie komponuję się w klimat jesiennych wieczorów. Uwielbiam takie kawałki, śpiewane niby od niechcenia a jednak niepowtarzalne i taka m.in. jest Ćma barowa ;)

  Karol M. 2020-08-20 13:50:32

 • Pocztówka z kosmosu - bo też się czasami czuję jakby mnie ktoś wystrzelił w kosmos, a do "tych na dole" było tak daleko... W utworze "gitara jest kotwicą", dla mnie jest nią klawiatura. Ten kawałek jest według mnie bardzo szczery, autentyczny. Mam ciarki, jak go słucham!

  Marta L. 2020-08-20 10:59:42

 • Kortez - niepoprawny romantyk naszych czasów - ujął moją duszę wieloma utworami. Jednak największym sentymentem darzę piosenkę "z imbirem", która jest kwintesencją życia porównaną do smakowania jedzenia. Wcześniej życie "byle jakie" bez smaku i zapachu, za sprawą ukochanej osoby nabiera nowego sensu. Słysząc tą piosenkę wracam wspomnieniami do ubiegłorocznych wakacji, wieczornych spacerów po plażach Morza Śródziemnego i nowych egzotycznych zapachów dań z lokalnych knajpek.

  Katarzyna G. 2020-08-21 09:47:31

Zobacz wszystkie przesłane odpowiedzi Wszystkie wypowiedzi (40)

Powrót

W przypadku wygranej prosimy o kontakt z redakcją.

Bilety na koncert Korteza
pytanie otwarte

zakończony 21.08 10:00

Bilety na koncert Korteza

Rozdaliśmy

3 podwójne zaproszenia

Aktualne konkursy

Weź udział już teraz! 1 konkurs

Zobacz wszystkie konkursy