Konkurs zakończony: Bilety do kina Helios

Laureaci konkursu

 • Łukasz K.
 • Grażyna G.
 • Mateusz D.
 • Paulina K.
 • Monika M.
 • Mirosław H.
 • Krzysztof U.
 • Marzena N.
 • Tomasz P.
 • Jacek D.
 • Konrad I.
 • Martyna M.
 • Kacper K.
 • Elwira Ł.
 • Piotr G.

Pytanie

Który film nakręcony w Trójmieście polecasz? Uzasadnij swój wybór

Nagrodzone wypowiedzi

 • Blaszany bębenek, który ukazuje styk kultur polskiej, kaszubskiej i niemieckiej. Realia przedwojennego Gdańska, który po wojnie nie odzyskał w pełni dawnego blasku. Polecam głównie dla walorów edukacyjnych i historycznych. Poza tym to bodaj jedyny film uhonorowany Oscarem, którego akcja tak silnie związana jest z Gdańskiem.

  Łukasz K. 2020-08-26 11:31:05

 • Jako mieszkanka Gdyni bardzo polecam film "Miasto z morza". Jest to film o początkach Gdyni, budowie portu, a na tym tle rozwija się wątek przyjaźni i miłości. Losy czwórki głównych bohaterów filmu przeplatają się zarówno z losami mieszkańców, jaki i z historią autentycznych postaci związanych z Kaszubami. Świetnie obsadzone i zagrane główne role są dużym atutem filmu. Okazuje się, że ludzie żyjący sto lat temu nie różnili się od nas tak bardzo, mieli podobne cele, dążenia, poddawali się takim samym uczuciom.

  Grażyna G. 2020-08-26 11:12:05

 • Film Medium, kręcony w Sopocie. Fantastyczny klimat i nastrój filmu. Piękne zdjęcia przedstawiające uroki Sopotu, magicznych uliczek z dala od zgiełku. Uwielbiam do niego wracać. Spacerując po Sopocie szukam miejsc z filmu. Do tej pory niezmiennie klimatyczna willa Bergera i huśtawka wciąż wisząca przy kamienicy - czas się zatrzymał w tym miejscu.

  Martyna M. 2020-08-25 16:52:18

 • Zdecydowanie "Jutro Meksyk" z cudowną rolą Pana Zbigniewa Cybulskiego! Jako rodowity mieszkaniec Gdyni, lecz młody (rocznik '93) wciąż żyje nadzieją, że na Polance powstanie kompleks basenów, bo jak widzę kadry z wspomnianego filmu to serca aż mocniej bije. Kiedyś z opowieści rodziców, potem z filmu dowiedziałem się jak tam tętniło życie i jestem przekonany, że mogłoby ponownie. A ja razem z nim! Warto też czasem uciec od świata pełnego kolorów i obejrzeć czarno-białe kadry, które podkreślają tragiczną postać Jańczaka.

  Kacper K. 2020-08-25 15:11:12

 • "Miłość jest wszystkim" - to słodka opowieść, w której Gdańsk - miasto miłości pokazane jest w najpiękniejszej zimowo-świątecznej odsłonie. Film idealny na zbliżającą się jesień. Polecam.

  Elwira Ł. 2020-08-25 14:50:47

 • "Reich" W. Pasikowskiego. Jest to film, którego praktycznie cała akcja toczy się w naszej części kraju, jak i film, w którym widać najwięcej "Trójmiasta w Trójmieście", gdyż zdjęcia kręcono zarówno w Gdańsku, jak i w Gdyni i Sopocie. Jest to także wspaniała podróż sentymentalna dla mieszkańca Trójmiasta po miejscach już nieistniejących lub mocno zmienionych

  Piotr G. 2020-08-25 13:24:06

 • Polecam do obejrzenia film "Ile waży koń trojański?". Dzięki tej komedii Juliusza Machulskiego przenosimy się w czasie do lat młodości głównej bohaterki, która ma wyjątkową szansę uniknąć popełnienia życiowych błędów. Jest to temat bardzo wdzięczny i chętnie podejmowany przez różnych twórców. Któż bowiem nie chciałby mieć władzy nad czasem, aby spróbować inaczej pokierować swoim życiem? I tak oto w filmie kunsztu Machulskiego prezentowana jest młoda kobieta o mądrości życiowej czterdziestolatki - zdecydowana, pewna siebie i mająca świadomość, co daje jej szczęście. Film urzeka także czarem dawnych lat. Pamiętne meblościanki i swetry z różnymi wzorami bez wątpienia oddają klimat PRL-u.

  Monika M. 2020-08-26 08:33:43

 • Ciężko wybrać jeden ale na pewno poleciłbym "Westerplatte" oraz "Wolne miasto". Piękne zdjęcia oraz świetna gra aktorska sprawiają, że filmy ogląda się z zainteresowaniem i zaangażowaniem. Bardzo duża wierność historyczna pozwala zapoznać się z wydarzeniami o których filmy traktują. Do obejrzenia zarówno dla tych którzy zdają sobie sprawę z pewnych nieścisłości jakie w tych filmach występują, jak i dla tych którzy ich nie zauważają. Kapitalne kino naprawdę warte obejrzenia.

  Mirosław H. 2020-08-26 08:17:35

 • Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł. Jako osoba urodzona w końcówce lat 80, nigdy nie miałem większej świadomości o trudach życia w czasach PRL. Znałem jedynie wspomnienia rodziców, czy dziadków. Nie zdawałem sobie sprawy z problemów z jakimi należało się wtedy mierzyć. Film ten otworzył mi oczy. Bardzo dobrze ukazuje napięcia społeczne, trudy dnia codziennego i otaczający ze wszystkich stron strach. Zwłaszcza kreacja Piotra Frączewskiego pokazuje bezduszność i cynizm ówczesnego aparatu władzy. Film jest dobrze nakręcony i pomimo kilku nieścisłości i uproszczeń warto go obejrzeć. Polecam.

  Krzysztof U. 2020-08-26 08:15:12

 • Zdecydowanie polecam "Człowieka z żelaza" A.Wajdy. Wielka historia Polski, która rozpoczęła się w Gdańsku, w naszej stoczni. Pokazuje trudny czas naszego społeczeństwa, olbrzymie przemiany, również mentalne w ludziach. No i żywa wtedy stocznia...Dla mnie to pozycja obowiązkowa dla każdego Polaka, nie tylko Gdańszczanina.

  Marzena N. 2020-08-26 08:08:50

 • "Ostatni kurs" Jana Batorego. Film z udziałem ikon polskiego kina Mikulskiego, Karewicza, Rylskiej, Pietruskiego, Glińskiego. Mimo wyraźnych naleciałości socrealistycznych jest to niezły kryminał w stylu noir, z Gdynią jako bohaterem drugoplanowym. Znajdziemy w nim Dworzec Gdynia Główna Osobowa i wille w Orłowie i kamienice na Morskiej i inne plenery pokazujące Gdynię początku lat 60-tych XX wieku.

  Tomasz P. 2020-08-25 22:59:39

 • Polecam " Do widzenia do jutra", gdyż jest filmem, który przenosi nas w świat szczerych i życzliwych oraz prostych relacji międzyludzkich. Gdy liczył się człowiek- jakim był, a nie kim był i co miał. Pokazuje też miłość szczerą i emocjonalną ale nie cielesną, w której słowo też było ważnym elementem.

  Jacek D. 2020-08-25 22:37:53

 • Sztos. Wciągający film , ukazujący życie ulicznych cinkciarzy z naszym Trójmiasta w tle. Świetna gra aktorska, prawdziwe historie i kultowe dialogi.

  Konrad I. 2020-08-25 21:02:18

 • Oczywiście "Serce nie sługa" - Filip Zylber z 2018 roku. Piękny film, który chwycił mnie i mojego męża za serce. Pokazuje, że miłość przychodzi z czasem i pokazuje jak bardzo potrafi Nas zaskoczyć. Bardzo podobało mi się to, że pokazuje prawdziwe życie i nie zawsze jest jak byśmy chcieli, a mimo to nie poddajemy się. Ukazuje, że jesteśmy nawet w stanie poświęcić własne życie dla życia drugiej osoby, najważniejszej dla Nas samych.

  Paulina K. 2020-08-26 08:48:08

 • Trójmiasto w kadrze? Zdecydowany faworyt to Złodziej tęczy. Jeśli ktoś ma ochotę zobaczyć delikatnie udziwnione i odwrócone w krzywym zwierciadle kino szalonego reżysera, który na miejsce kadrów obrał Gdańsk w latach 90., to zdecydowanie ten film będzie doskonałym wyborem. Jedyna okazja by przespacerować się po gdańskich ulicach i.podziemiach, zobaczyć dawny Brzeg Motławy, czy też ulicę Mariacką ubiegłego wieku. Jakby tego było mało naszą wędrówką zajrzymy też do wnętrza gdyńskiego dworca i sprawdzimy, jak niegdyś wyglądało sopockie molo. Sam film jest barwny i nad wyraz oryginalny, warto przekonać się, dlaczego budził kontrowersje albo obejrzeć go dla samych trójmiejskich kadrów :)!

  Mateusz D. 2020-08-26 09:29:47

Zobacz wszystkie przesłane odpowiedzi Wszystkie wypowiedzi (36)

Powrót

Nagrody będą do odebrania w naszej siedzibie w Gdańsku Głównym przy ul. Heweliusza 18 od poniedziałku do piątku w godzinach 8:30 - 16:30

Bilety do kina Helios
pytanie otwarte

zakończony 26.08 12:00

Bilety do kina Helios

Rozdaliśmy

15 podwójnych zaproszeń

Nadchodzące konkursy

Już za chwilę 1 konkurs

Zobacz wszystkie konkursy