Konkurs zakończony: Wygraj książkę "Czas grzechu" Anny Sakowicz

Laureaci konkursu

 • Piotr K.
 • Wojtek T.
 • Oliwia K.

Pytanie

Wyobraź sobie, że piszesz książkę, której akcja rozgrywa się w Gdańsku. O czym byłaby książka oraz jaki byłby jej tytuł?

Nagrodzone wypowiedzi

 • Napisałabym ksiażkę, nawiązujacą do przemian kulturowych, jakie zachodzą na przestrzeni ostatnich lat. O wyboistej drodze, którą pokonują kobiety, domagając sie równego traktowania, równych szans, równego wynagradzania-czesto kosztem swojego życia osobistego i rodzinnego. Napisałabym powieść o odchodzeniu od patriarchalnych wartości, o trudach samotnego macierzyństwa w dobie przemian, o zdobywaniu stanowisk dotychczas zajmowanych jedynie przez meżczyzn np. obecna prezydent Gdanska. O hejcie i samotności w konsekwencji własnych, świadomych wyborów (w nawiązaniu do aktualnie trwajacych protestów kobiet). O wartościach, przekazywanych przez pokolenia i o przemianach. Tytuł : "Teraz my."

  Oliwia K. 2020-10-30 18:34:18

 • Byłaby to powieść kryminalna osadzona w Wolnym Mieście Gdańsk. Bohaterem książki byłby słynny gdański detektyw, który postanawia rozwikłać zagadkę tajemniczych zbrodni. Czy uda mu się powiązać wszystkie motywy i dowody w logiczną całość? Czy za serią makabrycznych zbrodni stoi jedna osoba, czy raczej gang? Na te pytania znajdziecie odpowiedź w mojej książce "Zbrodnie nad Motławą".

  Piotr K. 2020-10-31 08:43:41

 • Dzień dobry, byłaby to powieść z gatunku alternatywnej historii, opowiadajaca o tym jaki byłby nasz Gdańsk, gdyby nie było II wojny światowej, albo jej przebieg nie wpłynąłby na zniszczenie Wolnego Miasta. W takim założeniu nie byłby to już Gdańska większości z nas (wiadomo, że dziakowie i babcie większości z nas przyjechali tu po wojnie). Moglibyśmy wtedy popatrzec na nasze dziś miejsca przez pryzmat tego, że należą w tym scenariuszu do kogoś innego (kamienice, mieszkania, ulice, parki itp.). Miałoby to wywołać dysonans i zmienic optykę patrzenia na nasze miasto, oraz na nowo docenic co zostało nam dane (wiadomo, że doceniamy to, co tracimy). Tutuł brzmiałby: "NieGdańsk".

  Wojtek T. 2020-10-31 07:35:37

Zobacz wszystkie przesłane odpowiedzi Wszystkie wypowiedzi (37)

Powrót

Nagrody będą do odebrania w naszej siedzibie w Gdańsku Głównym przy ul. Heweliusza 18 od poniedziałku do piątku w godzinach 8:30 - 16:30

Wygraj książkę "Czas grzechu" Anny Sakowicz
pytanie otwarte

zakończony 31.10 15:00

Wygraj książkę "Czas grzechu" Anny Sakowicz

Rozdaliśmy

3 nagrody

Aktualne konkursy

Weź udział już teraz! 1 konkurs

Zobacz wszystkie konkursy