Konkurs zakończony: Vouchery do restauracji Szaman

Laureaci konkursu

  • Daniel O.
  • Piotr M.

Pytanie

Zaproponuj świąteczną wege potrawę. Podaj jej nazwę i skład.

Nagrodzone wypowiedzi

  • Moja propozycja dania to: Baba Mikołaja. Zwolenników słynnej babki ziemniaczanej jest zapewne tyle samo, co przeciwników, a ja przedstawię własną wariację tej potrawy. Będzie to grzybowa baba z kaszy pęczak. Z gotowanej kaszy oraz grzybów- najlepsze borowiki lub podgrzybki tworzymy kręgosłup naszego arcydzieła. Dodajemy do ugotowanych składników pokrojoną w kostkę cebulkę, która smażyła się na oliwie , aromatyzowanej czosnkiem. Towarzystwa cebulce dotrzymają przyprawy: majeranek, gałka muszkatołowa oraz świeży tymianek. Łączymy wszystko w jednolitą całość i mielimy w maszynce do mielenia. Dodajemy sól i pieprz wg uznania. Masę przekładamy do foremki i pieczemy. Bon appetit!

    Daniel O. 2020-12-10 19:55:52

  • Pieczeń "Pokusa" Pieczeń z jackfruit'a, białka pszennego, grzybów leśnych, domowego bulionu, z dodatkiem ziół, dymu wędzarniczego. Przygotowana na parze, a potem zapiekana w papierze ryżowym (dla uzyskania efektu "chrupiącej skórki") Podana z wegańskim sosem pieczeniowym na bazie warzyw korzennych, marmite, odrobiny gorzkiej czekolady i czerwonego wina. Serwowana w towarzystwie pieczonych ziemniaków i zasmażanych buraczków. Każdy ulegnie pokusie.

    Piotr M. 2020-12-10 12:40:05

Zobacz wszystkie przesłane odpowiedzi Wszystkie wypowiedzi (33)

Powrót

Nagrody będą do odebrania w naszej siedzibie w Gdańsku Głównym przy ul. Heweliusza 18 od poniedziałku do piątku w godzinach 8:30 - 16:30

Vouchery do restauracji Szaman
pytanie otwarte

zakończony 11.12 11:00

Vouchery do restauracji Szaman

Rozdaliśmy

2 nagrody

Aktualne konkursy

Weź udział już teraz! 1 konkurs

Zobacz wszystkie konkursy