Konkurs zakończony: 4 albumy "Gdańsk. Historia i stara pocztówka. Część 2 - ulice"

Laureaci konkursu

 • Maciej K.
 • Albert O.
 • Michał B.
 • Leszek S.

Pytanie

Gdybyś miał/a napisać książkę, której akcja toczy się w Wolnym Mieście Gdańsku, o czym by opowiadała? Wymyśl tytuł i krótki opis.

Nagrodzone wypowiedzi

 • "Miasto Odwrócone" Akcja książki toczy się w roku 1938. Bohaterką książki jest polska architekt pochodząca z Sopotu,ale na stałe mieszkająca w gdańskim Wrzeszczu.Bohaterka zakochana w wielowiekowej architekturze Gdańska,odkrywa pewnego dnia w pewnej podgdańskiej wiosce miejsce niepokojących nazistowskich eksperymentów związanych z metafizyką i okultyzmem. Na skutek nieszczęśliwego wypadku przenosi się w czasie o równo 20 lat do roku 1958. Miasto już częściowo odbudowane, jednak bohaterka przerażona skalą powojennych zniszczeń pięknego miasta, stara się powrócić do roku 1938 i toczyć walkę o gdańskie zabytki.Wraz ze znajomymi z branży starać się będzie uchronić miasto od przyszłych zniszczeń.

  Albert O. 2020-12-19 15:58:25

 • Tytuł: Mecz. Historia związana z meczami piłkarskimi pomiędzy Gedanią a drużynami niemieckojęzycznymi oparta na faktach.Rozterki bohaterów związane z przynależnością narodową, dramaty związane z transferami z drużyny do drużyny skutkujące koniecznością zadeklarowania i/ lub zdradzenia swojego narodu,może w tle wątek romantyczny.A przecież to miał być tylko sport.

  Leszek S. 2020-12-19 10:23:16

 • Tytuł: Spisek Akcja książki dzieje się w latach 30. Do Gdańska ma przybyć Adolf Hitler, który prowadzi kampanię wyborczą NSDAP przed zbliżającymi się wyborami. Wydarzenie sprawia, że przeciwnicy Hitlera organizują zamach. W szeregi spiskowców przenika jeden z agentów miejscowej policji. Próbuje rozpracować spiskowców i udaremnić zamach. Napotyka na mnóstwo przeciwności i niebezpiecznych zdarzeń. Jednak im bardziej przenika do środowiska zamachowców tym bardziej rozumie ich pobudki. Wkrótce staje się jednym z nich. Czy zamach na Hitlera się uda? Czy główny bohater zyska zaufanie swoich nowych towarzyszy? Tego dowiecie się z książki pt. Spisek

  Michał B. 2020-12-19 12:59:45

 • "Wolne Miasto Gdańsk - Miasto z Przyszłości" Książka opowiada o rozwoju miasta nieskalanego wielopokoleniową niszczącą siłą jaką są rozbiory i wojny. Opowiada o ludziach, którzy je tworzą, w której dowiemy się jak Wolne Miasto Gdańsk stało się inspiracją dla największych miast świata. To opowieść o rozwoju gospodarki i architektury, która wyprzedziła swoje czasy. W książce znajdziemy liczne, zarówno archiwalne jak i teraźniejsze projekty i szkice koncepcyjne rozbudowy miasta. Z licznych wywiadów dowiemy się dlaczego właśnie tutaj realizowane są m.in. największe projekty czy wystawy, a także co przyciąga ludzi z całego świata.

  Maciej K. 2020-12-19 23:39:28

Zobacz wszystkie przesłane odpowiedzi Wszystkie wypowiedzi (57)

Powrót

Nagrody będą do odebrania w naszej siedzibie w Gdańsku Głównym przy ul. Heweliusza 18 od poniedziałku do piątku w godzinach 8:30 - 16:30

4 albumy "Gdańsk. Historia i stara pocztówka. Część 2 - ulice"
pytanie otwarte

zakończony 20.12 10:00

4 albumy "Gdańsk. Historia i stara pocztówka. Część 2 - ulice"

Rozdaliśmy

4 nagrody

Aktualne konkursy

Weź udział już teraz! 1 konkurs

Zobacz wszystkie konkursy