Konkurs zakończony: 3 "Nieprzewodniki rowerowe"

Laureaci konkursu

 • Kamil O.
 • Agata L.
 • Andrzej M.

Pytanie

Zaproponuj trasę jednodniowej wycieczki rowerowej po Trójmieście. Uzasadnij swój wybór.

Nagrodzone wypowiedzi

 • Proponuję trasę z Molo w Orłowie do Falochronu Zachodniego w Nowym Porcie. Trasa dla każdego. Liczy niecałe 15 km ale dla bardziej ambitnych można przejechać w tą i z powrotem. Trasa zdecydowanie na wiosnę i jesień ale nie na lato z uwagi na nadmorskie tłumy. Okazja zwiedzenia falochronu i dwóch molo (Orłowo i Gdańsk). Po drodze możliwość napicia się dobrej kawy czy zjedzenia ryby. No i przepiękny widok na Zatokę Gdańską. Trasa szczególnie bliska memu sercu, bo 27 lat mieszkałem w moim ukochanym Brzeźnie. Teraz mieszkam na Mazurach, gdzie na rowerze można jeździć do woli. Ale zawsze bardzo chętnie - jak tylko mam okazję - wybieram tę trasę. Nigdy mi się nie znudzi. Do zobaczenia na szlaku!

  Andrzej M. 2021-04-07 11:03:03

 • Trasa szlakiem trójmiejskich parków (ok. 30 km). Trasę zaczęłabym w Parku Jaśkowej Doliny, następnie podążałabym przez Park im. Jana Pawła II do Parku Reagana. Z Parku Jelitkowskiego pojechałabym do Parku Oliwskiego, a następnie przez Trójmiejski Park Krajobrazowy aż do Parku Północnego w Sopocie. Stamtąd wybrałabym się ścieżką wzdłuż plaży do Kolibek, następnie na molo w Orłowie, a wycieczkę zakończyłabym jadąc przez Kępę Redłowską na Polance Redłowskiej. Taka wyprawa to "Trójmiasto w pigułce", zawierająca zarówno cząstkę miejską (Wrzeszcz, Zaspa, Oliwa, Sopot Górny, Orłowo), morze, jak i przede wszystkim możliwość przebywania na łonie natury.

  Agata L. 2021-04-07 12:27:15

 • Trasa brzegiem morza Start: Muzeum Emigracji Gdynia, przez Skwer Kościuszki & Bulwar Nadmorski, trasą leśną do Orłowa Przerwa na kawę Z Orlowa do Sopotu -> molo & przerwa na coś słodkiego Do Gdańska (Brzezno) -> Nowy Port (dawaj stacja promowa) - przerwa na zdjęcie & łyk wody Marynarki polskiej -> ECS -> Muzeum 2 Wojny -> Wyspa Spichrzów -> na ulicę Siennicką/most Siennicki -> Westerplatte Finisz & przekąska w przesiąkniętym historią miejscu!

  Kamil O. 2021-04-07 13:22:05

Zobacz wszystkie przesłane odpowiedzi Wszystkie wypowiedzi (35)

Powrót

Nagrody będą do odebrania w naszej siedzibie w Gdańsku Głównym przy ul. Heweliusza 18 od poniedziałku do piątku w godzinach 8:30 - 16:30

3 "Nieprzewodniki rowerowe"
pytanie otwarte

zakończony 08.04 08:00

3 "Nieprzewodniki rowerowe"

Rozdaliśmy

3 nagrody

Nadchodzące konkursy

Już za chwilę 1 konkurs

Zobacz wszystkie konkursy