Konkurs zakończony: Trzy podwójne zaproszenia na Restaurant Week

Laureaci konkursu

 • Monika W.
 • Zuzanna M.
 • Izabela B.

Pytanie

Co robisz w swoim codziennym życiu żeby ograniczyć marnowanie żywności?

Nagrodzone wypowiedzi

 • W moim gospodarstwie domowym jestem osobą odpowiedzialną za przygotowanie posiłków i bardzo dużą wagę przykładam do ich planowania z tygodniowym wyprzedzeniem. Z końcem każdego tygodnia przygotowuję rozpiskę (swoiste menu), według którego tworzę listę potrzebnych składników i z nią idę do sklepu na zakupy. Każdy ze składników staram się wykorzystywać do końca aby uniknąć jej wyrzucenia (np. ze względu na przeterminowanie). Unikam kompulsywnego kupowania produktów i ściśle trzymam się listy. Jeśli zdarzy się tak, że z poprzedniego dnia pozostanie mi pieczywo - zbieram je w suchym miejscu do wyschnięcia i robię z niej domową bułkę tartą. Większą ilość przygotowanego jedzenia (w miarę możliwości) staram się wekować. W związku z tym, że mam przydomowy ogródek, z różnego rodzaju odpadków bio, robię kompost, który jest przyczyną pięknie kwitnących roślin. Zdaję sobie sprawę z olbrzymiego problemu jakim jest marnotrawienie żywności, a swoją wiedzą chętnie dzielę się ze znajomymi - być może ktoś dzięki mojej radzie również wprowadził do swojego życia powyższe zasady ;)

  Monika W. 2021-09-10 12:14:11

 • W Gdańsku powstała, cudowna, moim zdaniem inicjatywa, dzięki której żywność której nie uda mi się zjeść w całości trafia do potrzebujących. Tzw. jadłodzielnia przydaje się nie tylko podczas około świątecznego czasu. Niespożytkowane jedzenie zostawiam tam cyklicznie. To cudowna sprawa, że robiąc tak niewiele możemy sobie pomagać !

  Zuzanna M. 2021-09-10 12:07:15

 • Przemyślanie robię zakupy, staram się wykorzystywać ciekawe przepisy ze stron o tematyce no wasting food. Z owoców i warzyw przyrządzam pyszne i zdrowe smoothie i soki oraz dżemy na zimę. Z chleba robię domowa bułkę tartą. Staram się poznawać nowe techniki wykorzystywania niezjedzonej żywności i zachęcam do tego rodzinę i znajomych.

  Izabela B. 2021-09-10 12:03:21

Zobacz pozostałe przesłane odpowiedzi Pozostałe wypowiedzi (44)

Powrót

Nagrody będą do odebrania przed imprezą / seansem / spektaklem.

Trzy podwójne zaproszenia na Restaurant Week
pytanie otwarte

zakończony 10.09 12:15

Trzy podwójne zaproszenia na Restaurant Week

Rozdaliśmy

3 podwójne zaproszenia

Czas i miejsce imprezy

Nadchodzące konkursy

Już za chwilę 1 konkurs

Zobacz wszystkie konkursy