• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Konkurs zakończony: 1. urodziny Food Hall Montownia

Laureaci konkursu

 • Aga P.
 • Łukasz D.
 • Marcin J.

Pytanie

Z czym kojarzy Ci się Bloop - instalacja artystyczna, która wisi nad barem w Food Hall Montownia?

Nagrodzone wypowiedzi

 • Bloop, kojarzy mi się z ośmiornicą, która wciąga nas w morski świat jednocześnie przytrzymując nas przy barze i oprowadzając po zakątkach Food Hall Montownia. Umieszczona w sercu Młodego Miasta, na terenie dawnej stoczni, Bloop symbolizuje nową energię i kreatywność tego miejsca, pulsując życiem i barwami. Zachęca do odkrywania, interakcji i celebrowania dziedzictwa stoczniowego, które przekształca się w nowoczesną przestrzeń kultury i spotkań. To nie tylko ozdoba, ale i magiczna siła, która sprawia, że każdy chce stać się częścią tego wyjątkowego doświadczenia, łączącego historię z nowoczesnością.

  Łukasz D. 2024-06-20 11:04:31

 • Wędrując po MontowniI natrafiam na instalację Bloopa, która przenosi mnie w głębiny oceanu. Wirujące, opalizujące światła wywołują wrażenie zanurzenia się w morzu tajemnicy. To tak, jakbym natknęła się na ukrytą skrzynię ze skarbami, przepełnioną sekretami i opowieściami z głębin. Gdy patrzę na instalację, przesiąknięta rumem fantazja o kapitanie Jacku Sparrowie ożywa. Być może rozbił się tu statek na dnie oceanu, jego niezawodny kompas został rozbity, a mapa podarta na strzępy. Ale nawet w najciemniejszej godzinie jego wyobraźnia szaleje, tworząc fantastyczne stworzenia i opowieści pełne przygód.

  Aga P. 2024-06-20 19:38:18

 • Patrząc na Bloop można mieć wrażenie, że materializuje się sen o podwodnym królestwie, gdzie meduzy i fantastyczne stworzenia tańczą w blasku wielobarwnych świateł. To, co zawisło nad barem, nie jest zwykłą instalacją – to portal do innego wymiaru, gdzie prawa fizyki ustępują miejsca czystej wyobraźni i magii. Z jednej strony skojarzenia wiodą do świata fantasy, gdzie władcą mórz jest wielki Kraken, do którego podobny jest Bloop, a z drugiej strony skojarzenia także wiodą do mitologii, gdzie wielki bóg Neptun ma swoich żołnierzy w postaci morskich stworzeń takich jak Bloop. Każdy, kto spogląda w górę, zanurza się w nieskończoną historię o zaczarowanych krainach i przygodach pełnych niespodzianek. Ta instalacja jest niczym wielki, kolorowy sen, który ożył, by przenieść nas w świat nieograniczonych możliwości i marzeń. Dzięki niej dorosły może znów poczuć się jak dziecko, pełne zachwytu i zdziwienia nad cudownościami tego świata. To przypomnienie, że nawet w codziennym życiu możemy znaleźć magię – wystarczy tylko spojrzeć w górę i dać się porwać fantazji.

  Marcin J. 2024-06-20 10:10:11

Powrót

W przypadku wygranej prosimy o kontakt z redakcją.

1. urodziny Food Hall Montownia
pytanie otwarte

zakończony 21.06 10:00

1. urodziny Food Hall Montownia

Rozdaliśmy

3 nagrody

Czas i miejsce imprezy

cze 21-30

1 Urodziny Montowni, pt, g. 11:00

Food Hall Montownia, Gdańsk

Aktualne konkursy

Weź udział już teraz! 2 konkursy

Zobacz wszystkie konkursy Aktualne
konkursy 2 konkursy